Sopranistka Gaja Sorč je svojo pevsko pot začela pri prof. Marjanu Trčku, akademijo pa zaključila pri prof. doc. Barbari Jernejčič Fürst. Izobraževala se je tudi pri Charlotte Lehmann, Martini Zadro, Ellen Rissinger, Davidu Boothroydu in Alenki Slokar Bajc.
Kot solistka je sodelovala (in še sodeluje) z mnogimi zasedbami; Tamburjaši iz Vipave, MoPZ ProVox, MePZ Postojna, ljubljanskimi partizani (s katerimi je odpela slavnostni koncert ob 75. obletnici zbora v Gallusovi dvorani, z njimi pa nadaljuje turnejo po sloveniji v kantati Hej partizan) in drugimi, odpela pa je tudi mnogo solo koncertov.
V okviru akademije za glasbo je nastopila v vlogah Papagene (Čarobna piščal) in Flore (Obrat vijaka), sodelovala pri Mini Operah in mnogih drugih projektih.
Debitirala je v vlogi Hmeljske princese R. Gobca v Žalcu (ob boku z Mojco Bitenc, Gregorjem Ravnikom in Matjažem Stopinškom), februarja 2020 pa odigrala vlogo Julije (v alternaciji z Ireno Yebuah Tiran) v istoimenski operi A. Makovca v Novem mestu.
Nastopila je tudi v mnogih slovenskih muzikalih, kot so Moje pesmi, moje sanje (alternacija Eve Černe v glavni vlogi Marie), Annie, Pepelka in Druščina. Nekaj časa je bila članica zasedbe Perpetuum Jazzile in back vokalistka pri Magnificu.
Zelo pomembno je, da imata učenec in učitelj dober osebni stik (medsebojno kemijo), saj to lahko veliko pripomore k samemu napredku in počutju učenca. Brezplačna uvodna ura vam omogoča, da spoznate in začutite učitelja, še preden se odločite za delo z njim.
Uvodna ura omogoča učitelju, da spozna močne in šibke točke v vašem trenutnem znanju. Na podlagi tega vam lahko ponudi najustreznejši program in način dela, obenem pa lahko oceni, katerih področij se bo treba najprej lotiti.
Mnogo učiteljev ponuja splošne lekcije za vse žanre in vsa področja glasbe, pri čemer pa seveda trpi sama kvaliteta poučevanja, še bolj pa napredek, rezultati in zadovoljstvo učenca. Zato se v Dolce posvečamo samo področjem, ki jih zares dobro poznamo in katere lahko ponudimo učencem v najvišji možni kvaliteti. Namen uvodne ure je torej tudi to, da skupaj z učiteljem ocenita, ali naš program ustreza vašim pričakovanjem in ali vam bo lahko prinesel želene rezultate.
V želji, da pomagamo čim več glasbenikom, je večji del brezplačne ure namenjen reševanju najbolj perečega problema s katerim se kandidat v tistem trenutku sooča pri svojem igranju. Tako lahko pomagamo že takoj in tudi v primeru, da se kandidat ne odloči za nadaljevanje. V veliki večini primerov pa nam kandidati izkažejo svoje zaupanje in se odločijo za nadaljevanje svoje učne poti v glasbeni šoli Dolce.
Poslanstvo Glasbene šole Dolce je v svojih učencih, ne glede na njihovo starost, odkriti njihove glasbene potencijale in jih potem maksimalno izkoristiti ter jim omogočiti čudovito učno in glasbeno izkušnjo.
Glasbena šola Dolce
Gospodinjska 8
1000 Ljubljana
Telefon: +386 51 411 312
E-naslov: info@glasbenasola.si
DELOVNI ČAS
Šola je odprta skozi celotno koledarsko leto, kajti veliko učencev ima ravno poleti največ časa za intenzivno vajo.